A A A

Na wniosek Stowarzyszenia Nasze Miasto stalowowolski magistrat upublicznił kwotę nagród, które zostały przyznane urzędnikom w poprzednim roku. Łączna kwota wydana na nagrody brutto w 2019 roku wyniosła 1 milion 440 tysięcy 146 złotych.

„Nasze Miasto” należy do obywatelskiej sieci Watchdog, utworzonej w 2003 roku i prowadzącej działalność strażniczą. Organizacja zajmuje się dostępem do informacji publicznej i udzielaniem pomocy prawnej na ten temat. Od 2006 prowadzi portal informacja publiczna.

Watchdog deklaruje: „Pilnujemy, żeby ludzie wiedzieli, co robi władza. Uczymy mieszkańców, że mogą pytać urzędy o to, dlaczego zlikwidowano szkołę, ile wydano na festyn czy gdzie planowana jest budowa wiatraków. Udzielamy tysięcy porad i setki razy chodzimy do sądu. Dzięki temu coraz więcej ludzi wie, że ma prawo pytać urzędy, te zaś wiedzą, że muszą odpowiadać”.

Cały artykuł dostępny tutaj

Źródło: Echo Dnia

Wspieraj Nas!


Patrzymy na ręce lokalnych władz. Edukujemy oraz działamy na rzecz środowiska i zieleni miejskiej. Przyglądamy się jak wydawane są publiczne pieniądze. Możesz nam pomóc dalej realizować nasze działania, na dwa sposoby: przekazując darowiznę bezpośrednio na nasze konto: 56 1140 2004 0000 3702 7746 6057 z dopiskiem: "darowizna" lub korzystając z szybkich płatności:




Dziękujemy za wsparcie!

Nasze Miasto na Facebooku